Επιτυχίες της Νίκης Βόλου στο Διασυλλογικό Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’

Επιτυχίες κατέγραψαν οι αθλητές κι αθλήτριες του τμήματος στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», στο 3ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Πολυάθλων ΠΠ-ΠΚ Β'(γεν.2006-2007) που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στο βοηθητικό γήπεδο του Πανθεσσαλικού σταδίου στο Βόλο.

Στους αγώνες, συμμετείχαν συνολικά 110 αθλητές και αθλήτριες από όλους τους συλλόγους της Μαγνησίας, ενώ το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου, αποτέλεσε την πολυπληθέστερη ομάδα, συμμετέχοντας με 14 αθλητές και 25 αθλήτριες.
Όλοι οι αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν σε τέσσερα αγωνίσματα (60μ. – μήκος – σφαίρα – μπαλάκι)

Οι αθλητές/τριες της Νίκης Βόλου, πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις, φέρνοντας για μία ακόμη φορά το Σύλλογο στην πρώτη θέση στην ομαδική κατάταξη και στην κατηγορία των παμπαίδων και των παγκορασίδων Β’, με μεγάλη διαφορά από το δεύτερο σωματείο.

Οι αθλητές κι αθλήτριες του τμήματος, ξεκίνησαν πολύ δυνατά τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, αποδεικνύοντας ότι το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου, έχει ένα πολύ καλό δυναμικό στις μικρές ηλικίες και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από τα αποτελέσματα των αγώνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών/τριων μας:
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Αντωνιάδης Αλέξανδρος 2η θέση
Μιχαλόπουλος Πέτρος 3η θέση
Τσαντερμάς Γιάννης 5η θέση
Γκράσσος Νίκος 15η θέση
Δενελάβας Άγγελος 19η θέση
Κώτσιας Διονύσης 20η θέση
Λεύκας Μάριος 22η θέση
Ιορδανίδης Άγγελος 24η θέση
Τσατσαρώνης Χαράλαμπος 27η θέση
Γιαννουσάς Χρήστος 29η θέση
Παρασκευόπουλος Σωτήρης 29η θέση
Σκουφογιάννης Κων/νος 29η θέση
Τσαρούχας Αριστείδης 33η θέση
Δεληχρήστος Μανώλης 36η θέση

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β ΄
Μαυρομιχάλη Ευτυχία 5η θέση
Χρήστου Δομίνικα 5η θέση
Ρούστα Ευαγγελία 7η θέση
Μιχοπούλου Ελευθερία 8η θέση
Καραστάθη Δέσποινα 8η θέση
Βλάχου Μαρίζα 12η θέση
Μπατζανού Κυριακή 13η θέση
Αναγνώστου Στέλλα 17η θέση
Μαυροφριδάκη Έλενα 22η θέση
Γιακουμίδη Σωτηρία 22η θέση
Τσουκαλά Μαρία 29η θέση
Τοπάλη Αλίκη 29η θέση
Μπούντη Άννα 31η θέση
Κοτρίδη Ανδρομάχη 34η θέση
Μίχα Μαρία 34η θέση
Βαγδούτη Ευδοξία 39η θέση
Ραφτοπούλου Κων/να 39η θέση
Κούντρια Κυριακή 44η θέση
Μπουτίνα Ιωάννα 44η θέση
Βαρελά Βασιλική 44η θέση
Στρούγγη Άννα 44η θέση
Τσιούρη Γεωργία 56η θέση
Δημητρίου Ελένη 57η θέση
Ευθυμίου Αμαλία 59η θέση
Μήλιου Ελένη 63η θέση

tetrathla niki stivos
Ο έφορος του τμήματος και μέλος του Δ.Σ. του Ερασιτέχνη Γιώργος Τάκης κι ο υπεύθυνος οργάνωσης του τμήματος Χρόνης Βελέντζας, συγχαίρουν αθλητές κι αθλήτριες, τους προπονητές Παύλο Παρασκευόπουλο, Αποστόλη Βλαχάβα, Βάσω Κολλυμένου και Δημήτρη Καραντάκο συντελεστές των παραπάνω επιτυχιών, καθώς και όλους τους γονείς που βρίσκονται κοντά στο τμήμα κι εύχονται καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις που ακολουθούν.