Πρωτιές και μετάλλια για τον στίβο της Νίκης Βόλου στο Πανελλήνιο της Θεσσαλονίκης

Με πρωτιές, μετάλλια κι ατομικά ρεκόρ, επέστρεψε η αποστολή στίβου του Γ.Σ.Β. “Η ΝΙΚΗ” που συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 στη Θεσσαλονίκη 11 – 12 Ιουλίου, αποδεικνύοντας ότι με σωστή οργάνωση και δουλειά μπορείς να πετύχεις υψηλούς στόχους.

Ο Σύλλογος, πραγματοποιώντας μία από τις καλύτερες εμφανίσεις σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, αναδείχθηκε πρώτος σε επίπεδο Μαγνησίας, δεύτερος σε επίπεδο Θεσσαλίας κι έκτος στον όμιλο που συμμετείχε – Θεσσαλονίκης, κοντράροντας μεγάλους αθλητικούς συλλόγους όπως π.χ. ΠΑΟΚ, Ηρακλής κ.α..

Ο έφορος του τμήματος στίβου της Νίκης Βόλου Γιώργος Τάκης συγχαίρει όλη την αποστολή για τις ατομικές κι ομαδικές αποδόσεις των αθλητών κι αθλητριών που έφεραν τον Σύλλογο στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.
Όπως τονίζει “Αποδεικνύεται η σοβαρή δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες, την προαγωνιστική και την αγωνιστική ομάδα, έχοντας στο δυναμικό μας σε όλα τα τμήματα του στίβου, καταξιωμένους πανελλαδικά και σπουδαίους προπονητές, σε συνδυασμό με την ορθή διαχείριση κι ανανέωση του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται για τις προπονήσεις των αθλητών μας, στις εγκαταστάσεις του Πανθεσσαλικού Σταδίου. Παράλληλα με την οικονομική κι ορθολογική οργάνωση του τμήματος τα τελευταία έξι χρόνια, με διακριτούς ρόλους διοικητικού κι αγωνιστικού προσωπικού, πορευόμαστε, με βασικό πυλώνα τις αξίες που πρεσβεύει ένας από τους μεγαλύτερους κι ιστορικότερους συλλόγους της Ελλάδος”.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΒΕΛΕΝΤΖΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 1η θέση ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ 14.55(ατομικό ρεκόρ)
ΜΗΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 2η θέση 3000μ. 11΄43΄΄31
ΤΣΙΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 4η θέση 3000μ. 12΄11΄΄59(ατομικό ρεκόρ)
ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΕΛΜΑ 4η θέση ΥΨΟΣ 1.54
ΚΩΤΣΙΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 4η θέση 3000μ. 11΄01΄΄86
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 4η θέση ΕΞΑΘΛΟ 3483 βαθμούς
ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 5η θέση 200μ.εμπ 30΄΄77 (ατομικό ρεκόρ)
ΖΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 6η θέση 80μ. 9΄΄75(ατομικό ρεκόρ)
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 6η θέση ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ 14.69(ατομικό ρεκόρ)
ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 7η θέση ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ 13.00(ατομικό ρεκόρ)
ΓΚΟΓΚΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 7η θέση 150μ. 19΄΄02(ατομικό ρεκόρ)
ΚΟΤΡΙΔΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ 7η θέση 3000μ. 13΄15΄΄89
ΛΕΥΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 7η θέση ΣΦΑΙΡΑ 11.17(ατομικό ρεκόρ)

ΣΚΥΤΑΛΗ 3×1200μ.

2η θέση 12΄58΄΄21(ατομικό ρεκόρ)
ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ
ΤΣΙΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΜΗΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΣΚΥΤΑΛΗ 4×200μ.(ΜΙΚΤΗ)

7η θέση 1΄46΄΄70(ατομικό ρεκόρ)
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ
ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΖΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΚΥΤΑΛΗ 4×80μ.

9η θέση 43΄΄83(ατομικό ρεκόρ)
ΡΟΥΣΙΤΙ ΒΑΣΙΑ
ΚΟΤΡΙΔΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ
ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΕΛΜΑ
ΓΑΛΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ

panellinio k16 thessaloniki1

panellinio k16 thessaloniki2
Επικεφαλής της αποστολής, ήταν ο έφορος του τμήματος Γιώργος Τάκης και συνόδευσαν η υπεύθυνη αποστολών – προπονήτρια Βάσω Κολλυμένου και οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Αποστόλης Βλαχάβας και Νίκος Πασχάλης.